Chuyia Chia & Joakim Stampe

Chuyia Chia & Joakim Stampe, Co-Exist, Singapūras

Chuyia Chia & Joakim Stampe tarptautiniame performanso meno festivalyje Infr’action Venice 2015

KUR / KADA

Rugsėjo 16 d. / Penktadienis / 20:00-21:00
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A.

Rugsėjo 17 d. / Šeštadienis / 15:00-17:00
Laisvės alėjos fontanas, S. Daukanto g. 18.

Apie

Švedijoje gyvenantys menininkai Chuyia Chia ir Joakimas Stampe drauge kuria nuo 2010 m. Dueto performanso kūriniuose atsiskleidžia darbiniame santykyje atsirandanti derybų ir iššūkių situacija. Abu menininkai kilę iš skirtingų kultūrinių ir vertybinių aplinkų, tad bendroje kūrybinėje praktikoje jie ieško, kaip rasti pusiausvyrą ir kompromisą tarp jėgos ir emocijos.
Chuyia Chia baigė tapybos studijas, tačiau jos smalsumas atvedė ją į instaliacijos ir performanso menus. Individualioje menininkės kūryboje vyrauja šiuolaikinio pasaulio krizių temos: ji kelia resursų, maisto ir vandens politikos ir tvarumo klausimus.
Joakimas Stampe taip pat pasitraukė nuo molberto ir šiuo metu yra vienas svarbiausių Švedijos performanso menininkų. Savo performanse perteikiamus intuityvius ir emociškai paveikius vaizdinius jis kuria remdamasis tiek savo asmenine istorija, tiek aktualiąja politika.

Konceptas

Geras vaizdinys […] nekelia abejonių nei veiksmu, nei tuo, kaip jis dalyvauja menininko transformacijos procese.“ (Haroldas Rosenbergas, „Amerikiečių veiksmo tapytojai“, iš The Tradition of the New, New York 1961)
CREATurE Live Art festivalyje Kaune Chuyia ir Joakimas kurs vaizdinį, kurio ir patys dar nėra matę, idant bent trumpam pasidalintų savo skirtingomis gyvenimo patirtimis ir prisiliestų prie jų per vaizdinį dialogą.

Žinau, kad jis/ji laukė, kol liausiuos kalbėjęs/-usi, kad galėtų man paaiškinti, kaip visa esti iš tiesų, tačiau, po galais, kodėl turėčiau jo/jos klausyti?