Arti Grabowski

KUR / KADA

Arti Grabowski – „Sapnų laineris“
Rugsėjo 16 d., šeštadienis / 20:50 – 21:30
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A

Apie

Menininkas Arti Grabowski (g. 1977 m.) gyvena ir dirba Krokuvoje. Šiuo metu jis yra vienas aktyviausių ir labiausiai vertinamų savo kartos performanso menininkų Lenkijoje. Per 20 savo performanso praktikos metų jis atliko daugiau kaip 200 performansų ir meninių akcijų. Jo kūriniai paprastai pasižymi įtaigia vaizdinija, intensyvia fizine energija, nuo šio menininko praktikos neatskiriamais humoru ir sveika kritika. Linksmi, gąsdinantys jo performansai – tarsi niekada nepabostantys iššūkiai, per kuriuos Grabowskis atskleidžia absurdą, chaosą ir ironiją visuomenės struktūrose ir žmonių elgesyje.

A. Grabowskis yra Krokuvos meno akademijos absolventas (2003 m. jis apsigynė savo MA, 2010 m. – daktaro laipsnį), pirmą kartą Lenkijoje – su specializacija performanso mene. Šiuo metu jis yra Intermedijos katedros docentas, o kartu su profesoriumi Artur Tajber dirba pirmojoje Lenkijoje Performanso meno studijoje.

Konceptas

40 min. trukmės performanse įvyksta aibė „gyvo veiksmo“: žiūrovo akivaizdoje rutuliojasi pigus videoklipas, persipina pramogų verslo „žvaigždžių“ puikūs ir siaubingai prasti pasirodymai, baletas ir mimų teatro elementai, o visa ką laikas nuo laiko pertraukia mandagus kosčiojimas ar kalbėjimas.
Saviironiškoje sesijoje Dieviškasis Artis iššaukia savo jaunystės dievaičių – Veiderio, Biusli, M. Džeksono, F. Merkurio ir A. Malyšo – dvasias. Ant jų pečių jis pakylėjamas idant savo penkias minutes (šlovės) papildytų dar dešimtimi.

Visus performanso elementus jungia sena kaip pati žmonių giminė svajonė nugalėti traukos jėgą, siekis skraidyti, pasivyti vaivorykštę, įkvėpti tyro oro gurkšnį per tracheotomiją ankštoje apykaklėje… kitaip tariant – laisvės troškimas.