Janusz Bałdyga

I Baliustrada arba pasakojimas apie vamzdį

nuotrauka Dianos Kołczewskos

Figura Positivum. FOI 9, Singapūras, 2014

nuotrauka Watan Wuma

KUR / KADA

Janusz Baldyga – „Kovo performansas 17“
Rugsėjo 16 d., šeštadienis / 20:00 – 20:30
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A

Apie

Lenkų menininkas Januszas Bałdyga (g.1954) kuria performanso meno ir instaliacijos srityse. Varšuvos meno akademijoje jis 1974 – 1979 m. studijavo tapybą vadovaujamas profesoriaus Stefano Gierowskio. Studijų metais jis buvo vienu iš menininkų kolektyvo „pracownia“ (1976 – 1981) įkūrėjų ir vienas galerijos „pracownia“ (liet. dirbtuvė), kuri 1976 – 1979 metais veik4 Dziekanka studentų meno centre, vadovų. Nuo 1979 m. jis dalyvavo teatro grupės „Akademia Ruchu“ (liet. judesio, judėjimo akademija) veikloje. Šiuo metu jis yra performanso meno profesorius Poznańės meno universitete.

J. Bałdygos performanso darbai dažnai apibūdinami kaip elegantiški ir minimalistiniai: menininkas atsisako visko, kas nereikalinga, tad jo performansai įgyvendinami minimaliomis priemonėmis ir minimaliais judesiais, tampa itin abstraktūs. Tačiau drauge jie atveria erdvę ir suteikia galimybę sąmoningam buvimui joje drauge su menininku, kurdami įtaigių, aštrių, politinių ir humanistinių referencijų į mūsų laiką, lauką.

J. Bałdyga yra dalyvavęs daugybėje performanso meno ir šiuolaikinio meno renginių Indonezijoje, Japonijoje, Vokietijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Izraelyje, Šveicarijoje, Kanadoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Taivane, Lenkijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje ir kitur.

Daugiau informacijos apie menininką rasite štai čia.

Konceptas

TBA