Maria Kulikovska

Identity, Maria Kulikovska, 2017

KUR / KADA

Maria Kulikovska – „Demokratijos gėlės“
Rugsėjo 16 d., sekmadienis / 13:00 – 14:30
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A

Apie

Menininkė, aktyvistė, architektė ir kuratorė Maria Kulikovska 1988 m. gimė Kerche, Ukrainoje (teritorija nuo 2014 m. okupuota Rusijos).

Esminis menininkės kūrybos įrankis yra jos kūnas: tai, koks jis yra dabar, jo kismas ir nyksmas. Kūnas jos darbuose į skulptūras ir architektūrines struktūras, pagamintas iš druskos, pieno, cukraus, kvestionuojant gamybos (produkcijos), konstrukcijos ir dekonstravimo idėjas.

Drauge su savo žmona ir kolege Jaqueline Shabo Maria įkūrė tarptautinę feministinę organizaciją „Body and Borders“ („Kūnas ir sienos“), kurios tikslas – paremti ir paskatinti moteris menininkes. Jos kūrybinė praktika persipina arba prasitęsia akcijomis, aktyvizmo ir edukacijos veiklomis. Būtent taip nutiko su M. Kulikovskos projektu „Demokratijos gėlės“: genitalijų atliejos silikone tapo instaliacija, vėliau – aktyvistine akcija (išdėliotos šalia vyriausybės rūmų Minske), vėliau – edukacijos projektu ir feministine akcija, kuria buvo siekiama iškelti smurto prieš moterį problemą į viešąjį diskursą.

Naujausias Marijos projektas – Politinio performanso mokykla (School of Political Performance).

Daugiau apie menininkę – čia.

Konceptas

TBA