Mikhail Gulin

Asmeninis paminklas, Minskas, 2012

KUR / KADA

Mikhail Gulin – „Dvikova“
Rugsėjo 17 d., sekmadienis / 18:00 – 18:50
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A

Apie

Menininkas iš Baltarusijos Mikhail Gulin (g. 1977 m.) kuria instaliacijas, performansus ir akcijas, tapo ir savo krašte jis geriausiai pagarsėjęs dėl savo atvirai reiškiamų politinių pažiūrų. Jo darbuose dažna ironija ir savirefleksija, drauge jis apmąsto ir Baltarusijos kasdienybę: baimę ir kompleksus, fobijas ir stereotipus. M. Gulinas siekia auditoriją ir valdžią įtraukti į dialogą, idant galėtų ištyrinėti mechanizmus, kuriais operuoja šiuolaikinė visuomenė.

Režimui oponuojančiam bebaimiui menininkui ne juokais kliuvo nuo paties režimo: ne viena paroda atsisakė eksponuoti jo darbus, kai kurie jo darbai būdavo nukabinami iš karto po atidarymo, ir visa tai – dėl „politinių priežasčių“. Dėl savo performanso jis buvo ir sulaikytas bei teisiamas. Tai įvyko po jo akcijos, kurioje dalyvavo dar ir savanoriai, „Asmeninis paminklas“. Šis performansas buvo Goethe instituto organizuojamo renginio „Going public: apie galimybę viešai pasisakyti“ dalis, tačiau tuomet, kai performanso kūrėjas ir jo talkininkai savanoriai buvo areštuoti Spalio aikštėje Minske, savanoriai sumušti, mobili skulptūra neteisėtai konfiskuota, ir visi dalyviai neteisingai apkaltinti pasipriešinimu teisėsaugos pajėgoms, institutas deklaravo, kad ši akcija buvo neteisėta ir atsisakė skirti paramą teisininkų paslaugoms padengti. Menininkas buvo išteisintas, tačiau jis neteko lektoriaus darbo Nacionaliniame technikos universitete.

Mikchailas Gulinas dalyvavo daugelyje tarptautinių ir nacionalinių projektų, jo darbai pristatyti Baltarusijos paviljone Venecijos Bienalėje, Nacionaliniame parodų centre BelExpo Minske, Arsenalo galerijoje Balstogėje, Lenkijoje, Maskvos šiuolaikinio meno bienalėje, performanso meno festivalyje „Simbolis“ Plungėje, Osnova galerijoje Maskvoje, Tarptautiniame meno simpoziume Alanika Vladikaukaze (Š. Osetija), Rusijoje. Jis kuruoja įvairias parodas ir rengia edukacinius renginius Baltarusijoje, Rusijoje ir Gruzijoje.

Konceptas

TBA