Jaras Ramūnas

Jaras Ramūnas, CREATurE Live Art 2014, Kaunas

nuotr. Karolina Černevičienė

Kada / Kur

Jaras Ramūnas – “Karaliai”
Rugsėjo 15 d., penktadienis / 21:10 – 21:50
Galerija „POST“, Laisvės al. 51A

Apie

Jaras Ramūnas (g. 1975) yra kompozitorius, multiinstrumentalistas, rašytojas ir poetas, veikiausiai vienas ekscentriškiausių menininkų šiuolaikinio Lietuvos meno lauke. 2002 m. Jaras baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, privačiai studijuoja kompoziciją pas Giedrių Kuprevičių. Jis yra subūręs ansamblį „Echidna aukštyn“ (rock, pop, rap), grupę „ENDICHE VIS.SAT“ (avantgarde, noise, new age), kasmet organizuoja avangardinės muzikos festivalį „Didelis Pasaulis!“ (anksčiau – „Sumirimas“).

Jaras Ramūnas darbai neretai kolaboratyviniai: neretai jo pasirodymuose ir performansuose dalyvauja įvairaus amžiaus performeriai (vaikai, jaunuoliai). Jo performansai veikiau užklumpa, nes jie nenuspėjami – tai gali būti isteriška avantgardistinio garso akcija ar pasikartojančių veiksmų kartotė. Neretai jo performansai, išoriškai ar prabėgomis skaitant atrodantys kaip eilė keistų ir beprasmių veiksmų, atsiveria kaip miesčioniškosios kultūros kritika, pasišaipymas iš įprastinių inerciškų žmogaus elgesio struktūrų ir visuomenės dinamikos.

Jaras Ramūnas yra viena paslaptingiausių Lietuvos meno scenos asmenybių. Kalbama, kad menininko veido niekas nėra matęs, mat scenoje (bei iki ir po jos) menininkas veidą dengia slidininko kaukė.

Konceptas

TBA