benjamin sebastian (AUS/UK)

Phoenix

]performance s p a c e [ (2013)

Nuotr. Marco Berardi

Do Not Go Gentle Into That Good Night

SPIDER Festivalis (2016), Liublijana, Slovėnija

KADA

Rugsėjo 8 d.

APIE

Erotika yra giliai kiekvieno mūsų moteriškojoje ir dvasinėje plotmėse esantis resursas, įsišaknijęs į galingą neišreikštą ar nepripažintą jausmą.

Audre Lorde, The Uses of Erotic: Erotic as Power

Benjamin Sebastian performansas persmelktas vizualine tokios erotikos, kokią mini A. Lorde, poetika. Sebastian darbuose ji tampa anarcho-queer ir feministiniu įrankiu, kuriuo jie siekia sugriauti heteronormatyvinį naratyvą, patriarchalinę ir kapitalistinę sanklodas. Jie atsisako binariškumo ir siekia atskleisti ir pertreikti dvasinę, seksualinę ir animalistinę savastį. Savo metodologijoje jie derina chaoso magiją, erotiką, ritualą ir kvestionuoja socialinę lytį.

Sebastian meninė praktika skleidžiasi per įvairias disciplinas, jie specializuojasi judančio vaizdo, performanso, triukšmo (noise), instaliacijos teritorijose ir užsiima kuratoryste. Jie tyrinėja tapsmo, transformacijos ir tranzicijos fenomenus, animalizmą, memento mori, queerness, ilgesį ir geismą.

Jie siekia per savo kuratorines praktikas, pasikartojančius tropus, daugialypiškumą, apropriaciją ir trukmę sutraukyti istoriškai susiklosčiusius binarinius santykius, kurti naujus naratyvus ir naujus buvimo pasaulyje būdus. Sebastian įsitikinę, kad queer negali būti identitetas – tai veikiau būtinybė judėti per kūnus ar tarp jų, intersubjektyvus tapsmo procesas. “Mes – daugiau nei mūsų kūnai, mes esame santykis laike ir erdvėje”, teigia jie.

DAUGIAU