Darina Alster (CZ)

Raudonoji agentė

Nuotr. aut. Nora Martinez

Kūnų raizgynė

Nuotr. aut. Anna Baštýřová

KADA

Rugsėjo 7 d.

Rugsėjo 8 d.

APIE

Čekų menininkė Darina Alster prisistato esanti viena šiuolaikinių menininkių, tyrinėjančių dabarties pasaulio ribų ir sienų klausimus. Menininkė siekia suardyti įprastines ribas ir atverti tabuistines visuomenei svarbias temas. Ji dirba tiek su dabartybės faktine medžiaga, tiek su nekintamomis žmogaus sielos duotybėmis, archetipais ir slėpiniais.

CREATurE Live Art 2018 festivalio metu Darina atliks du performansus, vieną – individualų RAUDONOJI AGENTĖ (Red Agent), kitą – KŪNŲ RAIZGYNĖ (Cluster Body) drauge su kolege menininke Jana Orlová.

RAUDONOJI AGENTĖ

Performanso metu menininkė išoriškai atskleidžia meilės įsibrovimą.

“Mūsų kūnai – mirtingi, mūsų jausmai – ne. Per jausmus kuriame savo ateities kūnus. Nesibaiminkime. Ant skausmo ribos balansuojanti meilė atveria pasauliui mūsų sielas.”

KŪNŲ RAIZGYNĖ

Dvi priešingos žmogaus psyche pusės susiremia su ego. Du stiprūs moteriškieji archetipai susiremia į kovą, kuri drauge yra ir jų sąjunga. Tai ne tik kova, tai ir vidinio gijimo procesas.

Susirėmime atsirandanti įtampa, riba, skirianti kontrastingas kovos ir meilės energijas, yra gyvenimo pulsas ar pati gyvenimo jėga.

Fizinėje kovoje baimė transformuojama.

DAUGIAU