Emalia Mattia (IT)

Ganytis (Out to Pasture)

2018

Nuotr. aut. Marta Marinotti

Kadras iš video performanso

Aut. Emalia Mattia

KADA

Rugsėjo 7, 8 d.

APIE

Trauma gali būti neįmanoma įvardyti ir parodyti, traumą ženklina užmarštis ir disociacija, dėl šių priežasčių trauma tarsi nepalieka žymių. Trauma skatina ieškoti nekonvencinių dokumentavimo, atvaizdavimo ir atminties formų, todėl atveria naujas raiškos formas: ji tampa liudijimais, naujais paminklais, ritualais ir performansais, kuriems reikalingas kolektyvinis liudininkas, publika. Šie liudijimai gali būti saugomi tik neįprastame archyve, telkiančiame efemerišką medžiagą, kuri liudija efemerišką taumos prigimtį. 

– Ana Cvetkovič, “Jausmų archyvas: trauma, seksualumas ir viešoji lesbiečių kultūra”

Emalia Mattia darbų pagrindinės temos yra skausmas ir socialinės lyties įspaudas kūne. Pasitelkdama autobiografiją, Emalia tyrinėja pagal lytį apibrėžto kūno gedulą ir fizinius traumos padarinius. Jos raiškos formos – performatyvūs veiksmai, fiksuojami video ir fotografija, bei piešiniai. 

Emalijos įkvėpimu tampa mokslinės fantastikos literatūra, kantri muzika, interteto kultūra, skaitmeninės komunikacijos poveikis intymumui. Svarbiausi konceptai menininkės darbe šiuo metu – kūrybingas gėdos panaudojimas, atmintis, vienatvė, regresija, aklavietės absurdas, nereikšmingi ir nepraktiški dalykai.

DAUGIAU