Jana Orlová (CZ)

Sudeginimas (Maglú 7)

Cheb Backyard festivalis, Čekija (2018)

Nuotr. aut. Gallery 4

Kūnų raizgynė

Nuotr. aut. Anna Baštýřová

KADA

Rugsėjo 7 d.

Rugsėjo 8 d.

APIE

Jana Orlová (1986) yra poetė ir performanso menininkė iš Čekijos.

Ji susitelkia į tamsiąją šventumo pusę, seksualumą ir magiją. Jos performanso darbuose įžvelgiama įtampa gimsta stoiško grožio ir tamsos energijos, seksualumo ir paradokso, kūniškumo ir kontampliatyvaus gesto santykyje. Pati menininkė savo kūną laiko įvykių erdve, o performansą – gyvąja (gyvai atliekama) poezija. Rašydami apie jos darbus, meno kritikai pasitelkia archetipo, emocinio ir psichinio kraštovaizdžio, mediumo raktažodžius.

Savo poezijoje Jana Orlová derina minimalistinę formą su griežtomis formuluotėmis. 2017 m. išleista jos poezijos knyga Újedě, kurios vertimų galima rasti čia.

CREATurE Live Art 2018 festivalio metu Jana atliks du performansus, vieną – individualų, kitą – drauge su kolege menininke Darina Alster.

SUDEGINIMAS (MAGLÚ)

Sudeginkite įrodymus. Susideginkite.
Skaitant Senosios Babilonijos maginį tekstą Maglú (penktąją lentelę) įvyks įvietintas ritualas. Žiūrovų menininkė prašo pasiimti asmeninį daiktą, kuris simbolizuoja tai, ko savo gyvenime norėtumėte atsikratyti.

KŪNŲ RAIZGYNĖ

Dvi priešingos žmogaus psyche pusės susiremia su ego. Du stiprūs moteriškieji archetipai susiremia į kovą, kuri drauge yra ir jų sąjunga. Tai ne tik kova, tai ir vidinio gijimo procesas.
Susirėmime atsirandanti įtampa, riba, skirianti kontrastingas kovos ir meilės energijas, yra gyvenimo pulsas ar pati gyvenimo jėga.
Fizinėje kovoje baimė transformuojama.

DAUGIAU