Karolina Kubik (PL)

Oldman’s White Finger

Visi šventieji, Grace Exhibition Space, Niujorkas (2016)

Nuotr. aut. Ernest Goodmaw

Magdalena apie prievartos kultūrą ir F-16 naikintuvus

Tironija ir kultūrų karai, Grace Exhibition Space, Niujorkas (2017)

Nuotr. aut. Miao Jiaxin

KADA

Rugsėjo 8 d.

APIE

Karolina Kubik yra Bogumiłos dukra, Katarzynos sesuo, Irenos ir Czesławos anūkė. Meniniskė prisistato štai taip:
„Aš identifikuojuosi kaip audiovizualinio performanso kūrėja ir antifašistė. Savo tyrimą komunikuoju neverbaliniu būdu, o dauguma mano veiklų tiek akademinėje, tiek meno sferose, randasi įvairiuose mano interesų susidūrimuose. Mano tikslas yra ne išaiškinti aptariamą klausimą, o veikiau išjudinti jo analizę sukuriant tinkamą jai aplinką. Taigi tai ir konceptuali, ir fizinė studija: juk dažniausiai menas net nėra kalba, tačiau tai, kas įvyksta meno lauke į jį nuosekliai įsitraukus menininkams, tampa mokslo progresu ar socialiniu pokyčiu.

Aš pasitelkiu poeziją, kartojimą, juoką ir aktyvizmą už taiką – visi šie įrankiai teikia naujus elgesio modelius. Tačiau, visų pirma, aš tikiu, kad visų revoliucingiausia yra abstrakcija ir kad privalome veikiau puoselėti abstrakciją, nei rašyti proto išsilaisvinimo teologiją, ir būtent tokiu būdu siekti žmogiškojo proto išsilaisvinimo iš religijos, nuosavybės ir valdžios priespaudos. Aš tikiu laisvu individų susibūrimu grįsta socialine santvarka.

Gavusi Fulbright stipendiją, aš baigiau Pratt instituto Performanso ir performanso studijų programą (2018 m., Brooklyn, NY), taigi dabar turiu du meno magistro laipsnius (2010 m. Lenkijos Poznanės universitete baigiau Meno ugdymo magistro studijas). Esu Poznanės menų universiteto doktorantė bei trimetės jaunojo tyrėjo stipendijos, kurią skiria Lenkijos mokslo ministerija, gavėja. Esu dalyvavusi projektuose, kolektyvinėse parodose ir performanso meno festivaliuose Lenkijoje ir užsienyje (Bratislaboje, Belfaste, Berlyne, Edinburge, Kaune, Londone, Lvove, Medisone, Niujorke, Stambule, Jeruzalėje / Tel Avive, Skopjėje, Tartu, Zagrebe ir kitur).“

KUR RAKTIKAULIS SULENDA Į RANDUS

Šis kūrinys turėjo būti pavadintas “Bazilisku”, tačiau jis nesukurtas būti praktiniu įrankiu šalių vyriausybėms, kurios kovoja su korupcija. Tai yra įkūnytas nefikcinės poezijos kūrinys, skirtas atlikti viešojoje erdvėje ir kertantis visą takumo spektrą.
Kitas paminėtinas faktas yra tai, kad pasivakščiojimo metu galime tikėtis būti pamatyti ne žmogiškųjų būtybių.

MORE