Luke Jordan (UK)

Primal Uproar III labdaros koncertas (2018)

New River Studios, London (uk) 

Nuotr. aut. Xifel Zeraus‎

Primal Uproar III

MS Stubnitz, Hamburgas (DE), 2018

Nuotr. autorė Naddy Sane

KADA

Rugsėjo 7 d.

APIE

Luke Jordan kuria neribodamas savo praktikos žanru ar medijomis, todėl jo kūriniai randasi sandūroje tarp eksperimentinio garso, gyvo meno, instaliacijos, skulptūros, fotografijos, video ir teksto.

Žmogus – tai tik dar viena daugelio yrančių materijų, tačiau jį vienintelį persekioja įsivaizduojamų praeičių ir ateičių blyksniai, traukia netyrinėtos teritorijos, galimybė komunikuoti su nepažiniais dalykais, bei visa kas dar nežinoma žmogaus kūne ir anapus jo. Luke Jordan imasi tyrinėti pirmykštį ir kultūrinį nerimą, irimą, gedimą ir nešvarą. Luke Jordan imasi kurti hibridines formas ir figūras, nutrindamas ribą tarp žmogaus ir ne-žmogaus bei kvestionuodamas “civilizuotumą”.

Menininko gyvi pasirodymai tampa pirmykštės energijos iškrova, kuri įtraukia ir veikia žiūrovo kūną. Žmogaus ir nežmogiško kūno persipynimas ir anomališka deformacija tampa vizualine dalimi garsinio performanso, kuriame menininkas pasitelkia kakofoniją, leidžia nekalbinius garsus, pasitelkia pasakojimą ir materialias priemones. Pasirodymo metu vykstantis virsmas iškviečia ribines būtynes, pre- ir post-žmogiškus sutvėrimus, pamėkles ir demonus ir ribos tarp šio ir kitų pasauliui akimirkai suyra.

Luke Jordan pasirodymai yra eksperimentai, vykstantys susiduriant pirmykštei energijai ir poliformiškai materijai. Čia atsiranda erdvės žmogiškajam identitetui formuotis, tirpti ir nykti.

CREATurE Live Art festivalyje pasirodysiantis kaip vaiduoklis ar paribių būtybė, menininkas pakvies į hibridinį spiritizmo, animistinio ritualo ir absurdo improvizacijos seansą. Žmogiškąjį veidą jis paslėps po ektodermine mielių kauke, siekdamas tapti nebe-žmogišku, ant-žmogišku ir sutrikdyti savo pojūčius.

Glosolalija ir vokalinė improvizacija taps “dvasios trimito” atitikmeniu, o ritminga kakofonija ir triukšmas įtrauks į transo būseną.

DAUGIAU