Otomo De Manuel / Ordinary Damaged Movements (FR)

Frontière

Art Basel 2018

KADA

Rugsėjo 7 d.

Rugsėjo 8 d.

APIE

Otomo De Manuel yra įvairiapusis kūrėjas: jis ir aktorius, ir performanso menininkas, ir režisierius, muzikantas, anot paties, kadų kadai baigęs kino studijas Nacionalinėje Nancy meno mokykloje Prancūzijoje.

1992 m. jis įkūrė trupę MATERIA PRIMA Art Factory, kuriai 23 metus vadovavo. Su trupe jis sukūrė aibę spektaklių, akcijų, intervencijų ir performansų tarptautiniuose festivaliuose įvairiose šalyse.

Lygia greta Otomo de Manuel vykdė veiklas, kurios veikiausiai būtų priskiriamos subkultūrai ar avangardui. Jis įsteigė alternatyvias erdves Le Hangar (1997 – 2000) ir T.O.T.E.M. (2000 – 2015), kurios talpino įvairius ribinių kultūrų vyksmus Prancūzijos rytuose. Jis rengė tarptautinį kūno meno ir performanso festivalį SOUTERRAIN Corps/Limites ir įsteigė The Amazing Cabaret Rouge – avantgardinius vakarėlius, kurie tampa eksperimentine kabareto ir hedonistinio ritualo erdve.

Otomo De Manuel gausiai bendradarbiauja su kitais menininkais ir teatro, šokio bei muzikos projektais, kartais prisiimdamas aktoriaus, kartais – režisieriaus ar meno vadovo vaidmenis.

Ilgus metus jis aktyvus Demeure du Chaos projekto dalyvis ir vienas iš Mouvement Charnel ir Éditions de la Maison Close steigėjų.

Prisidengęs slapyvardžiu ODM jis persikūnija į DJ, bosistą ir vokalistą.

Nuo 2016 Otomo de Manuel meninio tyrimo objektai yra kūnas ir performansas, šiuo tikslu jis tarsi įsteigė nedidelį „padalinį“ pavadinimu Ordinary Damaged Movements. Pirmąjį jo performansą „Oracles“ koprodiusavo festivaliai Éclat d’Aurillac ir Préavis de désordre urbain bei teatras Théâtre de l’Horizon.

CREATurE Live Art 2018 metu Otomo De Manuel atliks du performanso kūrinius.

FRONTIÈRE (liet. riba)
Juodu kostiumu vilkintis vyras miesto erdvėje. Jo kūną į dvi dalis dalija juoda linija, atitverianti kairį ir dešinį pusrutulius, jo vyriškumą ir moteriškumą, jį ir kitus/kitką. Žmogus – riba kvestionuoja savo identitetą ir sutrikdo tai, kas įprasta.

I LOVE YOU
Iš kur gimsta geismas? Kokios jo taisyklės? Ko dar, be kūno, ieškome?
Pasakiška būtybė žengia 100 žingsnių. Tarsi košmariška prostitutė, jis vilioja, kelia geismą ir drauge klausimą – kas ta neužpildoma tuštuma?

DAUGIAU