Rocio Boliver (MX)

Majesty of Flesh

Defibrilator Gallery NP Balancing on the Edge Age (2014)

Kuratorius Joseph Ravens

Entre La Menopausia y la Vejez

XV Muestra Internacional de Performance (2012), Meksikas

Kuratorius Carlos Jaurena

KADA

Rugsėjo 8 d.

APIE

Rocío Boliver meno pratika gali būti apibūdinama kaip aštri ir sutelkta represyvių ideologijų, kurios slegia moterų gyvenimus, kritika.

„Šioje pasterizuotoje visuomenėje renkuosi kelti pasišlykštėjimą, neapykantą, atmetimą, sąmyšį, nuovargį, nerimą, priešiškumą ir baimę, nei palaikyti aseptinės minties režimą.“

Nuo 2012 m. Rocío susitelkia į senstantį moters kūną, ir šių darbų seriją pavadina „Tarp menopauzės ir senatvės“ (Between Menopause and Old Age). Savo trikdančia estetika, kurioje persipina absurdas, groteskas ir ironija, ji siekia demistifikuoti senstantį moters kūną, kurį amžinos jaunystės kultą propaguojanti visuomenė linkusi cenzūruoti.

Performanso meną praktikuojanti nuo 1992 metų, Rocío Boliver yra atlikusi performansus Meksikoje ir tarptautiniuose festivaliuose Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikose. Tarp ryškiausių jos pasirodymų yra performansai Grace Exhibition Space Brukline, Niujorke, „City of Women“ festivalyje Liublijanoje, Slovėnijoje, ]performance s p a c e[ Folkestone, LADA ir „Steakhouse Live“ Londone, Jungtinėje Karalystėje.
Neseniai Rocío Boliver suteikta FONCA – Meksikos federalinės vyriausybės skiriama Nacionalinio kultūros ir meno fondo – stipendija jos kūrybinei veiklai ir bendradarbiavimo projektams skatinti.

DAUGIAU

Wikipedia

Hemispheric Institute

Live Art UK

CREATurE Live Art 2018 metu Rocío ne tik sukurs ir atliks performanso meno kūrinį – ji vadovauja 5 dienų trukmės kūrybinėms performanso meno dirbtuvėms „Think to Stop Thinking and Perform“. Daugiau apie dirbtuves ir kaip į jas registruotis rasite čia.

MENININKĖS KELIONĘ REMIA