,

CREATurE 2018: pasiaiškinimai ir sugrįžimai

CREATurE užtruko kiek per ilgai neduodami žinių. Vis primename sau, kad su www atnaujinimo problema susiduria ir maži, ir dideli projektai, o gal tiesiog teisinamės, nes nespėjam. Tačiau per šį laiką šį bei tą nuveikėme. Tad prieš informuojant apie sugrįžimą, informuosim ir apie šį-bei-tą.

Pirma. Katalogas.

2017 pabaigoje išleidome pirmąjį katalogą. Jame – performansai, sukurti ir parodyti CREATurE festivalyje nuo 2012 iki 2017 m. (dėl foto kokybės atrinkta tik dalis medžiagos). Mūsų tikslas – išplatinti katalogus visiems festivalio dalyviams bei įvairiose bibliotekose ir skaityklose. Tačiau dėl finansų trūkumo, žinoma, pajėgiame išplatinti tik tiek, kiek perduodame gyvai.

Tad platinimas vyksta lėtai. Jeigu dalyvavai ankstesniuose CREATurE festivaliuose ir norėtum savo kopijos, susisiek – ką nors sugalvosime.

Antra. CREATurE Live Art festivalis.

Nuo 2018 pradžios darbuojamės prie šiųmečio festivalio. Tačiau kaip visuomet, festivalis įmanomas tik su išorine parama, o informacija apie jos gavimą mus pasiekia tik gegužės pabaioje. Taigi teturime tris mėnesius dirbti prie projekto įgyvendinimo.

Nepaisant visko, patvirtiname: CREATurE 2018 šiemet įvyks rugsėjo 7-8 dienomis. Festivalio pagrindinės veiklos truks mažiau dienų (penktadienį ir šeštadienį), tačiau viskas bus kondensuota ir pasibaigs su trenksmu. Taip, mes pasiilgom vakarėlių, o kas gali būti geriau už po-festivalinį vakarėlį?

Ateinančiom savaitėm informuosime jus apie šių metų temą ir pristatysime dalyvius. Taip pat skelbsime kvietimą dalyvauti performanso meno kūrybinėse dirbtuvėse, kurioms vadovaus viena menininkų. Nebetveriam savo kaily, tikimės, kad jūs – taip pat.

Trečia. Performansai viešosiose erdvėse.

Jau kurį laiką svajojome apie DAUG performanso viešojoje erdvėje su kiek įmanoma mažiau organizacinio terliojimosi. Pirmasis toks bandymas buvo kolaboracinis performansas #mėlyna, vykęs Putvinskio gatvės dienos kontekste. Jis tarsi paskatino, ir tarsi nepaskatino (nes idėja buvo vystoma apiejų CREATurE asmenų galvose vienalaikiškai) rastis ORO – performansą-susitikimą viešosiose erdvėse, pirmas kurių vyksta šiandien. Tai svarbi diena mums!

Panašu, kad prikaupėme vien gerų naujienų. Iki greito.