,

CREATurE komanda festivaliui ruošiasi performansais

Rugpjūčio 30 d., priešpaskutinę vasaros dieną, 17 val. VDU menų galerijoje 101 (Muitinės g. 7, Kaunas), viena CREATurE dueto narių, Vaida Tamoševičiūtė, atlieka performansą „A.A.“ Performansas yra dalis parodų serijos „Šiandien prieš vakar“, skirtos garsaus lietuvių tapytojo Arūno Vaitkūno (1956-2005) atminimui bei VDA KF Tapybos studijos (dabar Tapybos katedra) dvidešimtmečiui.

A.A.

Pabudau 4:00. Man visad šis laikas buvo ypatingas. Tada kai kankino nerimo ar baimių demonai, praradimai, netektys. Tomis valandomis tarp nakties ir ryto, atrodo, susiaurėdavo tarpas tarp „čia“ ir „ten“. Atsiverdavo kažkokia praraja, o kartais gylis.

Šiemet netekau daug žmonių – senelio, artimo draugo, A. tėvo. Nuo pavasario nešiojuosi mirties ir gimimo nuotaiką, viskas atrodo taip šalia, taip tikra ir taip trapu..

Galvoju apie a.a. Arūną Vaitkūną, apie susitikimus, pakeitusius gyvenimą, apie akimirkų stebuklą, apie ypatingas vietas ir žmones, apie nežinomus paskutinius kartus, apie aitvarus, vaisius, laisvę ir vienatvę.